Nucia poleca – Kępa Potocka, Warszawa Żoliborz

Dzisiaj do grona super psich miejsc w Warszawie dołączy Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu. Panciowie już od dawna obiecywali, że tam pojedziemy, no i dzisiaj nareszcze dotrzymali słowa 🙂 Taki relaks był nam potrzebny po ogromnych stresach zeszłego tygodnia, kiedy byłam chora i bardzo się o mnie martwili.

Kępa Potocka to 18 hektarów zieleni, na której wolny czas spędzają całe rodziny, grupki przyjaciół i oczywiście miłośnicy psów. Rozległy teren pozwala na znalezienie miejsca, w którym nikt nikomu nie wchodzi w drogę (panciowie mówili, że w weekendy jest tu większy tłok). W parku jest kilka punktów gastronomicznych, w tym jeden, w którym można bezkarnie napić się wody 🙂 Panciowie mówią, że takie miejsca trzeba promować, no więc promujemy 🙂 Miejsce to nazywa się…po prostu Kępa Potocka – psiaki znajdą tam wodę, a ich ludzie jedzenie, picie i inne atrakcje 🙂

Jadąc na Kępę Potocką warto zabrać koc i książkę, a bardziej aktywni mogą popływać kajakami. Obecność psów jest tam „uregulowana regulaminem parku” – możemy tam być, a nasi agresywni przedstawiciele muszą mieć kaganiec 🙂 Zresztą to, że psy są tam mile widziane da się odczuć, bo są dosłownie na każdym kroku. Oczywiście trzeba mieć je na oku, bo jest tam dużo dzieci, ale też „szybkich obiektów” – rowerzystów, rolkarzy i biegaczy.

Dla zmotoryzowanych – w tygodniu można tam znaleźć miejsce na małych parkingach przy Wisłostradzie. Są też parkingi przy osiedlu od drugiej strony parku, ale nie wiemy jak tam z miejscami.

Dla niezmotoryzowanych – najlepszy dojazd metrem do Placu Wilsona, a potem kawałek spacerkiem 🙂

A było tak:

Miejsce warte polecenia i wspierania przez miłośników psów 🙂 Więcej informacji: Bar Kępa Potocka

Reklamy

3 Comments

  1. Pingback: Gdzie z Psem: Park Kępa Potocka - Heban the Hovawart

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s